بیانیه جوانان خط امام استان فارس به مناسبت دوازدهم فروردین
بیانیه جوانان خط امام استان فارس به مناسبت دوازدهم فروردین

خط امام : در آستانه دوازدهم فروردین گرامیداشت انتخاب جمهوری اسلامی جوانان خط امام استان فارس بیانیه به همین مناسبت صادر کردند . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ” متن بیانیه جوانان خط امام استان فارس در ادامه می آید. بسم الله الرحمن الرحیم دوازدهم فروردین سالروز انتخاب جمهوری اسلامی و به رسمیت […]

خط امام : در آستانه دوازدهم فروردین گرامیداشت انتخاب جمهوری اسلامی جوانان خط امام استان فارس بیانیه به همین مناسبت صادر کردند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام ” متن بیانیه جوانان خط امام استان فارس در ادامه می آید.

بسم الله الرحمن الرحیم
دوازدهم فروردین سالروز انتخاب جمهوری اسلامی و به رسمیت شناخته شدن تلاش جمعی مردم ایران زمین و تاکید بر یکپارچگی عبارت «جمهوری اسلامی» و اثبات آن در طول چهار دهه به دنیا را به هم میهنان فهیممان تهنیت عرض می نماییم.
در این میان ذکر نکته ای فراموش شده، لازم می نماید. متاسفانه در سالهای اخیر با توجه به نوع انتشار فرازهایی از سخنان رهبر کبیر و فرزانه انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) در مجامع گوناگون در سالهای پیش و پس از انقلاب، از جانب رسانه ی ملی و رسانه های خارج از کشور، امروزه با هجمه ای مواجهیم که نسل جوان را روز به روز در فاصله ای دورتر از آرمانهای انقلاب اسلامی و امام راحل قرار داده است. در واقع انتخاب نسنجیده ی برخی فرازها از سخنان ایشان بدون ذکر موقعیت تاریخی و عدم ارائه ی ابتدا و انتهای آنان، موجب ترسیم چهره ای غیرواقعی از امام خمینی(ره) گشته و برداشت و ذهنیتی نادرست را در مخاطبان به ویژه جوانان که به دوش کشنده تاریخ این مرز و بوم در سالهای پیش رو خواهند بود به وجود آورده است. حال آنکه مبنا قرار دادن عقل جمعی و الگو گرفتن از بزرگان دین مبین اسلام از سوی حضرت ایشان در بزنگاه های تاریخی و برهه های حساس این نظام به هیبت و بزرگی آن افزوده است.
به این روز بزرگ از دو زاویه می توان نگریست. اول از آن جهت که مردم با رای قاطع خود «جمهوری اسلامی» را انتخاب کردند. و دیگر اینکه «نه» محکمی گفتند به نظامی دیکتاتوری شاهنشاهی که بر پایه ی تصمیمات تک نفره و ایجاد قوه ی مخوف ساواک در دل آن با دایره ی اختیارات عجیب که عقیده و منش ملی و مذهبی مردم را تحت فشار و تفتیش قرار داده بود.
مردم انقلابی ما، خسته از حلقه های در هم تنیده ی فساد در دستگاه های درباری و عدم برخورد هسته ی مرکزی دولت با ایشان و تاراج سرمایه های ملی با رانت و دادن پست های حساس به آقازاده ها و طغیان افراط و تفریط در برگزاری مراسم های ملی و مذهبی، با شور و خروش مثال زدنی و رهبری بی نظیر امام خمینی(ره)، علاوه بر حذف نظام سلطنتی به جمهوری اسلامی آری گفتند.
فرزند خَلَف خون های ریخته شده و فریادهای حق طلبی آزادی خواهان این سرزمین قانون اساسی ماست. یکصد و هفتاد و هفت قانون مرجع، مجموعه ای بزرگ که به جرات می توان از آن به عنوان یکی از جامع ترین قوانین اساسی جهان نام برد. باشد که در آغازین روزهای دهه ی پنجم این فرخنده انتخاب (جمهوری اسلامی ایران)، این اصل اساسی و مقدس کشور عزیزمان را بر هر چیز ارجح بدانیم و با تکیه بر قانون، ایرانی آباد تر و آزاد تر بسازیم.