در پلدختر، معمولان و صدها روستای تابعه شاهد فاجعه‌ای کم سابقه هستیم
در پلدختر، معمولان و صدها روستای تابعه شاهد فاجعه‌ای کم سابقه هستیم

به گزارش خط امام : در پی سیل در استان های شمال شرقی و غربی کشور به دلیل وضعیت ویژه مناطق غربی به خصوص پلدختر و معمولان استان لرستان مجمع نیروهای خط امام بیانیه ای در همین رابطه صادر کرد بسمه تعالی مردم شریف ، نجیب و غیور لرستان کمتر از یک شبانه روز مانده […]

به گزارش خط امام : در پی سیل در استان های شمال شرقی و غربی کشور به دلیل وضعیت ویژه مناطق غربی به خصوص پلدختر و معمولان استان لرستان مجمع نیروهای خط امام بیانیه ای در همین رابطه صادر کرد

بسمه تعالی

مردم شریف ، نجیب و غیور لرستان کمتر از یک شبانه روز مانده به پایان سال پر حادثه و دشوار 1397 ، در آستانه نوروز کشور درگیر سیلی کم سابقه و شاید در میزان گستردگی تخریب بی سابقه گشت که از شمال شرق ایران تا جنوب و سپس غرب را فراگرفت. هنوز نیروهای امدادی ، دولتی و نهادهای مسئول کشور درگیر کنترل بحران و امداد رسانی به هزاران هموطن در گمیشان، آق قلا، گنبد، آزادشهر، سوادکوه، بندرترکمن و صدها روستا بودند که متاسفانه شاهد فاجعه ای گسترده و دامنه دار در استان‌های  فارس ، کرمانشاه ، ایلام ، خوزستان و به ویژه لرستان بودیم .

با همه تدابیری که به ادعای کارشناسان حجم و میزان تخریب را بسیار کنترل کرده اما با این وجود امروز ما در لرستان و به ویژه پلدختر، معمولان و صدها روستای تابعه شاهد فاجعه‌ای کم سابقه هستیم.

مجمع نیروهای خط امام همچنان که در بیانیه قبلی در خصوص موج اول بحران سیل امسال تاکید کرد آنچه امروز در اولویت است وحدت و یکپارچگی در امداد رسانی اصولی و اثر بخش و کارشناسی شده با حفظ شان و حرمت هموطنان آسیب دیده است. و مجددا تاکید دارد که با وجود تلاش‌های بی وقفه و بی دریغ جمعیت هلال احمر کشور و تمامی دستگاه های دولتی و نهادهای نظامی و انتظامی و جمعیت های داوطلب مردمی، گزارش‌های رسمی و غیر رسمی حاکیست که مناطق سیل زده استان لرستان، علاوه بر تخریب منازل و جاده‌ها، همزمان به آذوقه و مایحتاج اولیه و کمک‌های فوری پزشکی نیاز دارد که عزمی ملی با بسیج همه امکانات حکومتی و مردمی بدون تعلقات جناحی یا بهره‌برداری‌های سیاسی را می‌طلبد.

با آنکه درک وضعیت هزاران انسان شریف، نجیب و صبوری که در کمتر از نیم روز همه ثروت مادی خود را از دست داده و برخی در سوگ عزیزانشان نیز هستند؛ ممکن نیست اما بر این باوریم که ملت سرافراز ایران امروز بی تاب و دردمندِ هموطنان غیور و صبور لرستان در کنارشان ایستاده و می‌ماند تا شاید مرهمی باشد بر این مصیبت.

از همه مردم کشورمان تقاضا داریم کمک های مادی و معنوی خود را از طریق مجاری مطمئن همچون جمعیت هلال احمر کشور و یا دیگر مراکز معتبر به دست هموطنان خود برسانند.

بی شک موج جدید بارندگی‌های پیش رو و گستردگی بحران، امداد رسانی را سخت‌تر و تدابیر کنترل بحران‌های آینده  صرفا با دوری از شتاب زدگی و جلوگیری از غلبه احساسات ممکن خواهد بود.

والسلام