بُعد آموزشی حزب باید تقویت شود
بُعد آموزشی حزب باید تقویت شود

اعضای سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام (ره) خراسان رضوی با دبیر کل این مجمع دیدار کردند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام،در این دیدار که به مناسبت سالگرد فاجعه 7تیر و در جریان سفر حجت الاسلام والمسلمین سیدهادی خامنه ای دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) به مشهد رخ داد، در ابتدا […]

اعضای سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام (ره) خراسان رضوی با دبیر کل این مجمع دیدار کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام،در این دیدار که به مناسبت سالگرد فاجعه 7تیر و در جریان سفر حجت الاسلام والمسلمین سیدهادی خامنه ای دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) به مشهد رخ داد، در ابتدا تعدادی از اعضای سازمان جوانان خراسان رضوی به بیان نقطه نظرات خود درباره مسائل روز و همچنین مسائل و مشکلات کار حزبی در خراسان رضوی پرداختند.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) در ادامه این نشست ضمن ذکر خاطراتی از شهید دکتر بهشتی و تعدادی از شهدای 7تیر بر ضرورت کار تشکیلاتی منسجم تاکید کرد وگفت: شهید بهشتی از آن جهت در کار حزبی موفق بود که حزب را معبد خود می دانست.

حجت الاسلام والمسلمین سیدهادی خامنه ای افزود: مرحوم دکتر بهشتی در تمام جلسات کوچک و بزرگ حزبی شرکت کرده و تمام ارکان حزبی را به دفت تحت نظر داشت و در مواردی که احساس می کرد باید دخالت کند، به سرعت دستورات لازم را ارائه و پیگیر اجرای آنها می شد.

ایشان در ادامه داد: البته در عین این هدایت کامل حزبی ایشان در تمام جلسلاتی که حضور داشتند به مثابه یک عضو عادی رفتار کرده و هیچ گاه از نفوذ خود به عنوان دبیرکل حزب برای قبولاندن یک موضوع به اکثریت استفاده نمی کردند بلکه به طور کامل تابع تصمیمات حزبی بودند و هرچند در هنگام مطرح شدند یک موضوع با آن مخالف بودند اما در زمان اجرا بدون هیچ مخالفتی برای اجرای کامل و درست آن فعالیت داشتند.

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام (ره) در بخشی دیگر از این دیدار بر لزوم کار فرهنگی و گسترش حلقه های مطالعاتی تاکید کرده و گفت: من خود همیشه تلاش داشته و دارم که بعد آموزشی را در حزب تقویت شود چون برای ما مهم رسیدن به قدرت سیاسی و در اختیار داشتن پست های مختلف اجرایی توسط اعضا نیست بلکه مهم روشن شدن جامعه است چه اگر این گونه شود به طور قطع اهداف فرهنگی واجتماعی که ما در نظر داریم هم محقق خواهد شد.

در ادامه این جلسه سید سراج الدین میردامادی محقق حوزه رسانه و عضو سابق شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام (ره) نیز در سخنانی بر لزوم فعالیت منسجم اعضای مجمع در فضاهای مجازی تاکید کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه در عصری به سر می بریم که رسانه های مجازی بیشترین تاثیر خبری را در سطح جامعه دارند، لازم است که اعضای مجمع نیروهای خط امام (ره) به عنوان یک تشکل سیاسی رسمی شناسنامه دار و شناخته شده در سطح جامعه با حضور عنوان دار در فضای مجازی  تلاش کنند تا این فضا از ناپاکی ها و اخبار آلوده پاک شده و در حد امکان فرهنگی شود.

میردامادی افزود: لازمه این کار حضور حقیقی و با شخصیت واقعی و شناسنامه دار اعضای مجمع در فضای مجازی و تلاش هماهنگ آنان برای ارائه آموزه های فکری ارائه شده از سوی کمیته آموزش حزب است.

دکتر سید محسن حسینی پویا رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد و عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام (ره) در خراسان رضوی هم در این نشست طی سخنان کوتاهی بر لزوم اَشنایی مردم با حقوق قانونی خود تاکید کرد.

این استاد دانشگاه گفت: متاسفانه اغلب مردم جامعه ما از حقوق شهروندی خود که ابتدایی ترین حقوق قانونی محسوب می شود نیز اطلاع ندارند و بد نیست که جوانان  فعال در حزب بر روی این موضوع اهتمام ویژه ای داشته باشند.

حسینی پویا سپس به موضوع فعالیت های مدنی اشاره کرد و گفت: تشکیل کمپین های مدنی از سوی سازمان جوانان مجمع هم می تواند که برخی مشکلات جامعه را تاحدی حل کند و هم جایگاه این سازمان را در بین سایر گروه های سیاسی جوانان ترقی دهد.

گفتنی است در این نشست علاوه بر اعضای سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام (ره) خراسان رضوی، دکتر محسن مصحفی معاون فرهنگی سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد و رضا سلیمان نوری عضوشورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام (ره) خراسان رضوی و بازرس کشوری این تشکل حضور داشتند.