آنچه ابعاد فاجعه را چند برابر نمود، پنهان کاری و ارائه اطلاعات غلط بود
آنچه ابعاد فاجعه را چند برابر نمود، پنهان کاری و ارائه اطلاعات غلط بود

خط امام : به دنبال فاجعه مصیبت بار اصابت موشک به هواپیمای مسافربری اوکراینی و شهادت شماری از هموطنان و اتباع دیگر کشورها مجمع نیروهای خط امام بیانیه ای به این شرح صادر کرد. فاجعه دردناک اصابت موشک به هواپیمای مسافربری اوکراینی و شهادت شماری از هموطنان و اتباع دیگر کشورها موجی ازغم و اندوه […]

خط امام : به دنبال فاجعه مصیبت بار اصابت موشک به هواپیمای مسافربری اوکراینی و شهادت شماری از هموطنان و اتباع دیگر کشورها مجمع نیروهای خط امام بیانیه ای به این شرح صادر کرد.

فاجعه دردناک اصابت موشک به هواپیمای مسافربری اوکراینی و شهادت شماری از هموطنان و اتباع دیگر کشورها موجی ازغم و اندوه را به همراه آورد که ابراز همدردی و تسلیت به خانواده‌های داغدار، کمترین کاری است که در این مصیبت بزرگ می‌توان انجام داد.

بدیهی است، پذیرش دیر هنگام مسئولیت این حادثه از سوی مسئولان مربوطه، اگرچه اقدامی لازم در این مرحله بوده است، لکن نباید پایان بخش فرآیند رسیدگی به این ماجرا باشد.

آنچه این روزها بازماندگان و افکار عمومی را به شدت متاثر ساخت و ابعاد فاجعه را چند برابر نمود، پنهان کاری و ارائه اطلاعات غلط بود که از هر جهت غیر قابل توجیه است. این رفتار نه تنها به کرامت جانباختگان و خانواده‌ها و مردم، آسیب وارد نمود که اعتماد عمومی و وحدت شکل گرفته پس از تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی را نیز هدف قرار داد.

این وضعیت، بار دیگر فقدان هماهنگی میان دستگاه‌های مسئول را به تصویر کشید که در سال‌های گذشته بارها در دیگر موارد مشاهده شده و خسارت‌های سنگینی را به کشور و نظام وارد نموده است.

مجمع نیروهای خط امام، خیر خواهانه با یادآوری توصیه همیشگی امام راحل مبنی بر رعایت صداقت و صراحت مسئولان در تعامل با مردم، بر ضرورت بررسی بی‌طرفانه همه جوانب موضوع و محاکمه عوامل دخیل در آن تاکید کرده و اذعان می‌دارد این مهم، گامی در بازگرداندن بخشی از اعتماد عمومی و تسلی بازماندگان است. بی تردید هرگونه کوتاهی در این زمینه و عدم اصلاح سازوکارهای مرتبط با این امور، بر مشکلات موجود خواهد افزود.

مجمع نیروهای خط امام