کدام وجدان آگاه و سالم است که نداند آرمان‌های این مردم شریف چه بود؟!
کدام وجدان آگاه و سالم است که نداند آرمان‌های این مردم شریف چه بود؟!

مجمع نیروهای خط امام به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی طی بیانیه ای ضمن گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب تاکید کرد افسوس که این روزها برخی دستاوردهای بنیادین آن انقلاب بزرگ که ارتباط مستقیمی با حقوق اساسی ملت و اصول مردمسالاری و آزادی‌های مشروع سیاسی دارد، نادیده گرفته شده و کم رنگ می‌شود. به گزارش پایگاه […]

مجمع نیروهای خط امام به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی طی بیانیه ای ضمن گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب تاکید کرد افسوس که این روزها برخی دستاوردهای بنیادین آن انقلاب بزرگ که ارتباط مستقیمی با حقوق اساسی ملت و اصول مردمسالاری و آزادی‌های مشروع سیاسی دارد، نادیده گرفته شده و کم رنگ می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خط امام متن کامل بیانیه به شرح زیر است.

دهه فجر انقلاب اسلامی، یادآور مبارزات طولانی مدتِ ملت رشید ایران در راه استقلال، آزادی، عدالت و کرامت انسانی است.

به راستی کدام وجدان آگاه و سالم است که نداند آرمان‌های این مردم شریف چه بود و برای دستیابی به آن‌ها چه هزینه‌هایی داد؟!

افسوس که این روزها برخی دستاوردهای بنیادین آن انقلاب بزرگ که ارتباط مستقیمی با حقوق اساسی ملت و اصول مردمسالاری و آزادی‌های مشروع سیاسی دارد، نادیده گرفته شده و کم رنگ می‌شود.

این درحالیست که انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن، متکی به جمهور مردم و قرائت مردمسالارانه امام خمینی(س) از آموزه‌های دینی است که با نام جمهوری اسلامی رسمیت یافت. اساساً در همین نظامِ برآمده از رأی مردم است که مجلس در رأس امور خوانده شده و بالطبع ایجاد هرگونه محدودیت و تنگ نظری در انتخابات همین مجلس و حق تعیین سرنوشت مردم، موجب دوری از بنیان‌های نظری و دینی و اخلاقی همان انقلابی خواهد شد که داعیه دفاع از آن سر داده می‌شود.

مجمع نیروهای خط امام یکبار دیگر ضمن اعتراض به عملکرد هیئت‌های نظارت شورای نگهبان در رد صلاحیت بسیاری از نیروهای مومن، خدمتگزار و توانمند در سراسر کشور و تاکید بر ضرورت اصلاح این روند ناصواب،هشدار می‌دهد که این گونه رفتارها در شرایطی که کشور و نظام با انواع تهدیدات خارجی مواجه است، به کاهش انگیزه‌های مردم جهت مشارکت در انتخابات خواهد انجامید و مسئولیت آن با کسانی است که بی اعتنا به خیرخواهی‌ها و دلسوزی‌ها، بر روش‌های متعصبانه و متصلبانه خود پافشاری می‌کنند. شیوه‌هایی که اعتماد و وحدت ملی را هدف قرار داده است.

در پایان با درود به روان پاک شهیدان و روح بلند امام خمینی(س) و سلام بر همه ایثارگران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، از آحاد مردم ایران با هر گرایش و سلیقه‌ای دعوت می‌کنیم با مشارکت در بزرگداشت دهه فجر و راهپیمایی ۲۲ بهمن بار دیگر تجدید میثاقی با آرمان‌های انقلاب اسلامی داشته باشند.