تمامیت ارضی و امنیت ملی، جای برخوردهای حذفی و تنگ‌نظری‌های جناحی نیست
تمامیت ارضی و امنیت ملی، جای برخوردهای حذفی و تنگ‌نظری‌های جناحی نیست

خط امام : مجمع نیروهای خط امام به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیانیه ای صادر کرد. در بخشی از این بیانیه تاکید شده همان روزها که دولت و مدیران سراسر کشور تا اعضای کابینه و نخست‌وزیر پر تلاش، جناب آقای مهندس موسوی، به شایستگی و با مسئولیت‌پذیری از عهده وظایف خود برآمدند .تأمین نیازهای […]

خط امام : مجمع نیروهای خط امام به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیانیه ای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه تاکید شده همان روزها که دولت و مدیران سراسر کشور تا اعضای کابینه و نخست‌وزیر پر تلاش، جناب آقای مهندس موسوی، به شایستگی و با مسئولیت‌پذیری از عهده وظایف خود برآمدند .تأمین نیازهای اساسی زندگی مردم و توجه به اقشار محروم، و توسعه کشور نیز با وجود انواع تحریم‌ها و صدمات ناشی از جنگ، با جدیت در دستور کار قرار داشت

بزرگداشت هفته دفاع مقدس و هشت سال پایداری ملت ایران در برابر تجاوزگری و اشغال و خشونت، صفحه‌ای حماسی از تاریخ این سرزمین را یادآور می‌شود.
این حماسه بزرگ که ثمره مجاهدت هزاران شهید و جانباز و آزاده و ایثارگر عزیز، تحت رهبری امام خمینی(ره) و همراهی آحاد ساکنان ایران است، نشان داد که مردم ما آنجا که پای شرف و عزت و میهن به میان می‌آید، از هیچ کوششی فروگذار نیستند. همان‌گونه که امام راحل(س) فرمود:«جنگ، جنگ است و عزت و شرف ما در گرو همین جنگ است.»
اینک ما هستیم و تاریخ باشکوه ایثار و شهادت که باید در حفظ میراث معنوی آن بدون نگاه‌های سلیقه‌ای و جناحی تلاش نمود. اگر دفاع مقدس موجب بروز استعدادها و محک توانمندی‌ها شد، به دلیل اعتماد به مردم و انگیزه بالا برای استفاده از همه ظرفیت‌های کشور بود. آن سال‌ها نشان داد که دفاع از تمامیت ارضی و امنیت ملی، جای رقابت‌های ناسالم و برخوردهای حذفی و تنگ‌نظری‌های جناحی نیست و هر زمان که چنین روحیه‌ای بر رفتار و منش مسئولان و نیروهای سیاسی و نظامی سایه افکند، با هشدار جدی امام مواجه شد.
دفاع مقدس ثابت کرد که حفظ کیان ملی و تقویت ارزش‌های دینی، در انجصار هیچ فرد و دسته و سازمانی نیست و در زمان خطر، همۀ نیروها با هر گرایش سیاسی و مذهبی، با وحدت و یکپارچگی به وظیفه خود عمل می‌کنند.
همان روزها که دولت خدمتگزار، از کارکنان و مدیران سراسر کشور تا اعضای کابینه و نخست‌وزیر پر تلاش، جناب آقای مهندس موسوی، به شایستگی و با مسئولیت‌پذیری از عهده وظایف خود برآمدند. سال‌هایی که اگر ایستادگی نظامی در مقابل دشمن متجاوز با قدرت دنبال می‌شد، تأمین نیازهای اساسی زندگی مردم و توجه به اقشار محروم، و توسعه کشور نیز با وجود انواع تحریم‌ها و صدمات ناشی از جنگ، با جدیت در دستور کار قرار داشت و امور جاری مردم با حسن تدبیر اداره می‌شد و از این نظر کارنامه‌ای موفق وجود دارد که می‌تواند همواره الگوی مدیریت کشور باشد.
مجمع نیروهای خط امام ضمن تعظیم در برابر همۀ شهیدان و جانبازان و آزادگان و ایثارگران، و تکریم و قدردانی از خانواده معظم آنان، بر میثاق خود با آن عزیزان تاکید نموده و با دعا برای سلامتی ایشان، تداوم فرهنگ ایثار و خدمت صادقانه در جامعه که جلوه‌ای از فرهنگ سال‌های دفاع مقدس است، را آرزو می‌کند.
مجمع نیروهای خط امام